ויטלי פריצקר מעסה מקצועי

ויטלי פריצקר – מעסה מקצועי משנת 2001, אח מוסמך BA (תואר ראשון) במקצועות הבריאות מאוניברסיטת תל-אביב, בוגר עיסוי רפואי של המכללה האקדמית לחינוך גופני ולספורט ע״ש זינמן במכון וינגייט ובוגר שיטות עיסוי נוספות של בית הספר לרפואה משלימה MEDI WIN. עבד, לימד והיה מעסה בכיר במרכזי הספא הגדולים ביותר בישראל. עבר התנסות קלינית בשיקום אורתופדי במוסד הרפואי הגדול במדינה שיבא-תל השומר. היום בעל שתי מרפאות פרטיות בתל אביב וקרית אונו. מעביר סדנאות לימוד למעסים מתחילים וגם לבעלי ניסיון, כמו גם קורסים לחובבנים: קבוצות, זוגות ויחידים.

אז איך הכל התחיל? ויטלי נולד בטשקנט, באוזבקיסטן. מאז הילדות הוא סבל מכאבי ראש חזקים שנובעים מהעורף. למזלו בדירה ממול התגורר חבר משפחה, שהיה מתאגרף מקצועי לשעבר ושהתמחה בעיסוי רפואי לספורטאים. האומנות הזאת של העיסוי שנעשתה בעזרת המתאגרף היתה ההצלה של ויטלי מכאבי הראש. רק 20-30 דקות של עיסוי גב עליון, צוואר וראש – וכאב ראש כאילו לא היה. בגלל שכאבי הראש היו תכופים, גם העיסוי העצמי נעשה בתדירות גבוהה. העיסוי נהפך לצורך מתמיד, הרגל ואהבה לטכניקה המופלאה.

כתוצאה מכך כאבי הראש פחתו ולאחר מכן נפסקו לחלוטין. עם זאת, הצורך לעיסוי נשאר. כמובן, היה לא נעים להמשיך לקבל את עזרתו של השכן, ויטלי למד לעסות את האזורים הרצויים שלו בעצמו. בהיותו מטפל בעצמו, הוא הבין שמצליח לעסות את האזורים הכואבים שלו, לא פחות טוב מחבר המשפחה המקצועי.

בהמשך הוא החל לעסות חלקים נוספים בגופו בהם סבל מתפיסות וכאב. כל פעם מחדש הוא הוכיח לעצמו עד כמה יעיל ומדויק הוא מצליח לאתר את האזור הבעייתי ולנטרל את הכאב.

מילדות היה ילד ספורטיבי, התאמן בהתעמלות מכשירים, שחייה, סקי, טניס וקראטה. ויטלי החל לרפא את חבריו שהיו שותפים לאותו חוג, בעזרת הטכניקה שלמד. מלבד זה, הוא העשיר את הידע שלו בעזרת המאמנים, שלעיתים קרובות השתמשו בטכניקות עיסוי על מנת לטפל בפציעות שונות של המתאמנים. אביו של ויטלי היה רופא, ולעיתים קרובות בתור ילד ויטלי ביקר אותו בבית חולים ונהנה מזה. בחלוף הזמן האהבה לרפואה וריפוי רק גדלה. והחלום היה להיות רופא, אך זה לא הצליח להתממש בארץ לידתו מפאת התגייסותו לצבא, לאחר מכן עלה לישראל. בארץ החדשה בהתחלה הצטרך לעבוד כי לא הייתה אפשרות ללמוד.

אבל החלום נשאר וויטלי החל ליישם אותו בהצלחה, תוך כדי תהליך הלמידה לאח מוסמך הוא תרגל ושיפר את טכניקת העיסוי טיפולי ולמד טכניקות חדשות, מה שבסופו של דבר הפך אותו לאיש מקצוע ברמה גבוהה בתחום העיסוי הרפואי ועיסוי מרגיע כללי.

כיום ויטלי משוכנע לחלוטין שהוא בחר לעצמו את הדרך הנכונה. נסיונו נתן לו הבנה ברורה עד כמה העיסוי הטיפולי יכול להיות תחליף לתרופות רפואיות ואפילו לפרוצדורות ניתוחיות בחלק מן המקרים האורטופדים. ויטלי מאוד אוהב את עבודתו, ולא מדמיין לעצמו חיים בלעדייה.

בהתאם לכך הוא מבצע את עבודתו בהנאה רבה, שבאה לידי ביטוי באיכות ומאפשר ללקוחות לחוות את הייחודיות שלו, רבים מהלקוחות הקבועים חשו זאת כבר מן הטיפול הראשון. ויטלי בעל אנרגיה טובה, הוא מסוגל להרגיש את המטופל, לאתר את האזור הבעייתי, מה שלא פחות חשוב להתאים את הגישה הנכונה, להשתמש במידת הלחץ המתון ולהתאים טכניקה נכונה באופן אישי. מכיוון שויטלי ממשיך לעסוק בענפי ספורט שונים כמו סקי, חדר כושר, wing tsun, איגרוף קלאסי, הנכללים בקטגורייה של ספורט טראומתי, הוא נחשף לפניות רבות מהמתאמנים שסובלים מפציעות ספורט שונות. זה בתורו מאפשר להתמודד עם בעיות שונות הדורשות ידע נרחב, המביאות ללימוד טכניקות עיסוי חדשות. דבר זה לא מאפשר עצירה במקום אלא מחייב להעלות את רמת הידע המקצועי. הבעיות הנפוצות ביותר כוללות: דלקות בשרירים וגידים, בעיות הנובעות מבלט דיסק או פריצת דיסק, אישיאס, כתף ״קפואה״ (Frozen Sholder), כאבי ראש כרוניים הנובעים משרירי עורף תפוסים, בעיות טווח תנועה, Whiplash, Tennis Elbow, Golf Elbow,קיפוזיס, עקמת, בעיות יציבה, גב, זרועות, ברכיים וכדומה.

אחד מהגורמים החשובים עבור המטופל הוא האסתטיקה של המעסה, וכמובן גם של הקליניקה שבה נעשים הטיפולים. גם דברים אלו יש לויטלי ברמה מאוד גבוהה, מה שתוכלו לראות בעיניכם בעת ההגעה לטיפול.

לכן, אם הנכם מרגישים את הצורך בעיסוי מרגיע, או יש לכם בעיה כרונית המטרידה אתכם- ברוכים הבאים לויטלי פריצקר. הוא יעשה הכל בכדי לגרום לכם להיות מרוצים!

הזמן עכשיו טיפול