עיסוי-איורוודה

איורוודה הינו מדע הוליסטי העוסק באורח חיים בריא, ומציג שיטות ריפוי המתייחסות להבטים הגופניים, הנפשיים, החברתיים והרוחניים כאל מכלול הפועל בהרמוניה.

עיסוי איורוודי הינו  אחד מטכניקות הריפוי והאיזון העתיקות ביותר. בהודו מיחסים לו אפקטיביות במישור הפיסי ובמישור הנפשי הרוחני כאחד. במישור הפיסי העיסוי פועל על כל מערכות הגוף ומשמש ככלי חשוב מאוד לניקוי הגוף מרעלים.

עיסוי איורוודה הינו עיסוי, עדין ומפנק במיוחד, בכל הגוף ע"פ תורת "ידע החיים" ההודית (פירוש המונח איוורודה הוא מדע החיים בסנסקריט- השפה העתיקה בהודו).

העיסוי מתבצע ללא בגדים ובכיסוי מתאים ומסתיים ביציקת שמן שומשום חם על המצח והעין השלישית.

המקורות של עיסוי איורוודה

 • עיסוי איורוודה הוא עיסוי עתיק שהומצא ופותח בהודו.

  איורוודה הנו מדע הוליסטי העוסק באורח חיים בריא, ומציג שיטות ריפוי המתייחסות להיבטים הגופניים, הנפשיים, החברתיים והרוחניים כאל מכלול הפועל בהרמוניה.

  האיורוודה מכירה בקיומם של שלושה כוחות ביקום. כוחות אלו מתקיימים בנפשו ובגופו של האדם, ובכל מערכות הטבע שסביבו. איזון בין הכוחות האלה הוא תנאי לבריאות. כאשר הכוחות אינם מאוזנים בגוף, יופיעו מחלות ומצוקות.

  שלושת הכוחות הללו מכונים "דושות" (כוחות קוסמיים), ושמותיהם "ואטה" "פיטה" ו"קאפה".

  ואטה (Vata) – "המניע", כוח החיים והתנועה. אחראי לזרימה של חומרים ואנרגיות, זרימת הרוח והאוויר, תנועת מחזור הדם, זרימת המחשבות.

  פיטה (Pitta) – "המעכל", כוח החום והאש. אחראי לכך שחומר יוחלף בחומר אחר ויצור אנרגיה. זהו כוח האור, החום, אנרגיית השמש, חילוף החומרים בגוף.

  קאפה (Kapha)- "המחזיק דברים יחדיו", כוח החיבור. אחראי לכך שגופים שונים ימשכו זה לזה ושלחומר תהיה צורה. אחראי למבנה, לצורה, לשלד ולשרירים המהווים את גוף האדם.

  העיקרון המנחה הינו חיים הרמוניים ובריאים. לחיות באיזון עם הטבע, תוך שימת דגש על בריאות הגוף והתודעה.

שיטות עיסוי איורוודה

עיסוי איורוודה נעשה באמצעות שמן שומשום חם (עשיר בוויטמינים המזינים את העור) לעיסוי זה שני חלקים :

החלק הראשון –נקרא " אביאנגה" . מורחים את הגוף, מכף הרגל ועד הראש, בשמן  בתנועות איטיות ועדינות.  במהלך המסע על פני הגוף נוגע המטפל בכל הנקודות האנרגטיות שבגוף .

בחלק השני – הנקרא "שירודרה" , מטפטפים על מצחו של המטופל (באזור העין השלישית שהוא אזור בלוטת יתרת המוח) שמן שומשום חם. עיסוי איורוודה מביא לפתיחת "העין השלישית" , מעורר רוחנית ונותן למטופל הרגשת רוגע ואנרגיה מחודשת. ואף יש האומרים כי ניתן להגיע למצב של שחרור מוחלט ונירוואנה.

יתרונות הטיפול

עיסוי איורוודה יעיל במיוחד לפתרון של בעיות מיגרנה, סחרחרות וכאבי ראש בלתי מוסברים. הוא מתאים גם להפגת מתח, לבעיות של עייפות כרונית הנובעות מתשישות נפשית ולמערכת חיסון מוחלשת.

בנוסף, הטיפול תורם לחידוש וחיזוק העור ומסיר את הרעלים ממחזור הדם.

הזמן עכשיו טיפול