עיסוי תאילנדי מסורתי

עיסוי תאילנדי מסורתי עובד עם הגוף האנרגטי של האדם. הוא מתבסס על התפיסה של מסלולי אנרגיה בלתי נראים המצויים לאורך כל הגוף הנקראים סנים.

עיסוי תאילנדי בא מראייה הוליסטית  הרואה את האדם כשלם (גוף ונפש) והוא  מתמקד בפתיחת נתיבי האנרגיה בגוף בכדי שאנרגיה חסומה היוצרת כאב ומחלה תוכל לנוע החוצה.

העיסוי מתבצע ברצפה  על מזרון טיפולי ובלבוש מלא, ארוך ונח.

לאחר הטיפול חשים רוגע,  אנרגיה ורעננות.

מקורו של המסאז' התאילנדי המסורתי מהרפואה ההודית העתיקה (איורוודה), מהיוגה, האקופרסורה – שיאצו ומהעיסוי הסיני אשר הגיעו לתאילנד ושם שולבו למקשה אחת ובניגוד לדעה הרווחת הוא איננו באדי מסאז' אשר מטרתו  עינוג מיני. למסאז' התאילנדי המסורתי היסטוריה רפואית ארוכה והוא מהווה את אחת מטכניקות הריפוי והאיזון העתיקות ביותר.

מקורו של העיסוי התאילנדי

מקורו בעיקר מהודו, הוא פותח על ידי יוגים כחלק מעבודתם הרוחנית לפני כ 2500 שנה והגיע לתאילנד יחד עם הרפואה ההודית והתפתחות הבודהיזם. הוא מבוסס על פילוסופית היוגה ההודית. כיום מסאז'  תאילנדי עדיין נלמד במקדשים בודהיסטים רבים בתאילנד.

עיסוי תאילנדי מסורתי הוא בעצם מדיטציה עמוקה. לטכניקות של העיסוי התאי עקרון מאחד- כולן עובדות על מסלולי הסן (אנרגיה). בעיסוי התאילנדי הדגש הוא תחושתי, מקבל העיסוי נחשף לרבדים עמוקים של המציאות ורואה את נוכחות המתח בו נתון גופו כמעט ללא הפוגה. המטרה היא להגיע לתחושות העמוקות של המטופל.

עיסוי תאילנדי מסורתי ימשך בין  שעתיים  לשלוש, בעיסוי ארוך כזה חווה המטופל חווית חופש ושחרור מכבלי הכמיהה והתשוקות, שעל פי הבודהיזם, הינן מקור הסבל.

קיימים שני זרמים במסאג' התאילנדי המסורתי: המסאג' הדרומי (נלמד בואט פו בבנקוק) מתמקד בלחיצות ועבודה על ערוצי אנרגיה, והמסאג' הצפוני (נלמד בבית החולים הישן בצ'אנג מאי) העובד יותר על מתיחות והנעת מפרקים. אך בשניהם היסוד הפילוסופי  זהה, הכוללים את יישום ארבעת מצבי התודעה שהם:

  • הרצון לגרום אושר לאחר.METTA
  • חמלה-הרצון להקל על סבל  -KARUNA
  • היכולת לשמוח בשמחת האחרMUDITA
  • שוויון בין כולם ללא דעה קדומהUPEKHA

אופן הטיפול

העיסוי התאילנדי בדומה לטיפולים אחרים שמקורם מהרפואה הסינית , פועל על קווי האנרגיה בגוף.

המסאז' מתבצע  על מזרון טיפולי המונח על הרצפה,  בלבוש מלא (בגדים ארוכים)  ונוח המאפשר תנועתיות.

הוא מתבסס על לחיצות כלליות ונקודתיות, הנעת מפרקים, לישת שרירים ומתיחות  ולא משתמשים בשמנים.

המטפל נעזר במהלך העיסוי  בכפות ידיו, בבהונות ידיו,  בכפות רגליו, במרפקיו, בברכיים ובאמות.

על פי הטיפול המסורתי מתחילים בעיסוי  לכפות הרגליים כשהמטופל שוכב על הגב, ממשיכים לעבודה בצדי הגוף, מתקדמים  למרכז הגוף, הופכים את המטופל על הבטן להמשך טיפול ולאחר מכן עוברים לטיפול במנח ישיבה. מסיימים  בעיסוי  מרגיע בקרקפת ובפנים. במהלך הטיפול משתמשים ב 4 מנחים: גב, בטן, צד וישיבה.

אורך מומלץ לטיפול ממוצע כשעתיים וחצי,  אך במידת הצורך, קיימת אפשרות של קיצור זמן העיסוי ושל התאמה אישית על פי צרכים ספציפיים  תוך כדי שימת דגש על האזורים הבעייתיים.

מטרת המסאג' התאי מסורתי

העיסוי התאילנדי מכוון למצבם האנרגטי של הגוף והנפש בכדי להביא איזון והרמוניה.

הוא מסייע בשחרור חסימות במערכת הלימפה והדם, מאיץ את חילוף החומרים ועוזר בהגמשת הגוף. העיסוי מקל על סטרס ולחץ נפשי, כאבי גב, כאבי שרירים, נדודי שינה, כאבי ראש, מגרנות ועוד.

הוא מחזק את המערכת החיסונית ויעיל כטיפול מניעתי למגוון מחלות.

למי מיועד המסאג' התאי?

העיסוי התאילנדי מומלץ לכולם היות והוא תורם בהשריית מנוחה והרפיה עמוקים. הוא יכול להיות עיסוי מרגיע ומפנק היות והוא משרה רוגע ורעננות אך בו בזמן הוא יכול להיות עיסוי טיפולי עבור מכלול בעיות.

הוא מתאים לאנשים שלא אוהבים מגע של שמן ו/או נרתעים מחשיפת גופם היות והוא נעשה בלבוש מלא וללא  שמנים.

בזכות השימוש המיוחד במתיחות, המסאג' תורם בהגמשת הגוף ומשפר את  היכולת האתלטית.

מסאג' בתדירות קבועה, ימנע בעיות ניווניות, ירפא מחלות הנובעות מחסך תנועתי, מתח נפשי וחוסר מודעות גופנית.

הזמן עכשיו טיפול