עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות בשונה מעיסוי מבוגרים, לא בא  כדי לשחרור מתחים ולהקל על כאבים בשרירים, מטרתו היא  יצירת קרבה, חיזוק האהבה והשריית ביטחון אצל  התינוק .

העיסוי תורם להרגעת התינוק, ממריץ את מחזור הדם, תורם לחיזוק המערכת החיסונית ץ משפר את הקואורדינציה והתפתחות התינוק וגם מקל על תסמינים של גזים, עצירות  ובעיות שיניים, ועוד.

עיסוי טיפולי לתינוק חייב להינתן על ידי מטפל מוסמך לעיסוי תינוקות וזאת בכדי להבטיח שתינוקכם מקבל טיפול בסביבה מתאימה, בטוחה ובטכניקות ייעודיות למטרה זו.

היסטוריה

עיסוי תינוקות מגיע ממסורת עיסוי טיפולי שהייתה נהוגה במדינות עתיקות בעולם ובתרבויות המזרח ו המזרח הרחוק לפני אלפי שנים.

טכניקת עיסוי תינוקות הוכנסה למערב בשנות השבעים על ידי וימאלה מקלור, אמריקאית שהתגוררה

בהודו והבחינה באמהות המעסות את תינוקיהן  בצדי הדרך. כמו כן  חוותה על בשרה, אחרי שחלתה, את ההשפעה המיטיבה של העיסוי.

בשלהי שנות ה 70 חזרה לארה"ב והחלה ללמד עיסוי תינוקות מביתה. היא ביססה את שיטתה על רפלקסולוגיה ומתיחות יוגיות. ב 1978 היא פיתחה תכנית טיפולית וכתבה ספר בשם" עיסוי תינוקות: מדריך להורים אוהבים" ויסדה את הארגון הבינלאומי לעיסוי תינוקות- IAIM.

אופן הטיפול

בעיסוי תינוקת קיימת שימת דגש על ארבעת יתרונות עיקריים והן: אינטראקציה, גירוי, הקלה והרפיה

טכניקה מתקדמת זו מבוססת  על רצף של תנועות הלקוחות מהשיטות  של העיסוי השוודי

וההודי. עוצמת העיסוי שונה בין התינוקות, ומשתנה.  כך גם אורך זמן העיסוי ורצף התנועות. ההשפעה המרגיעה של העיסוי יכולה לשלוט בנשימות ובשינה של התינוק.

יתרונות

העיסוי עשוי לעזור במקרים של תינוקות עם מתח נמוך בשרירים (טונוס שרירים נמוך) או בעיות של רגישות יתר חושית. העיסוי בעצם מגרה את המערכת העצבית של  התינוק ובכך מעודד אותו להשתמש בשרירים, מפתח את היציבה ותורם לטונוס שרירים תקין.  וכן הוא משפר ומזרז את התפתחות התינוק.

הזמן עכשיו טיפול